Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Policjanci zapraszają na debaty z mieszkańcami

16-05-2017, 13:01 KMP Ruda Śląska

Policjanci z komisariatu II zapraszają mieszkańców Wirku i Nowego Bytomia na debaty „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 maja o godzinie 17.00, kolejne 17 maja, również o 17.00 w Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Pokoju 14. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, nowa formuła pracy dzielnicowych oraz prowadzone działania profilaktyczne to główne tematy planowanych spotkań.

Dzisiaj o godzinie 17.00, zapraszamy mieszkańców dzielnicy Nowy Bytom, na debatę pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie organizują policjanci z Komisariatu Policji II w Rudzie Śląskiej. W debacie będą uczestniczyli dzielnicowi i kierownictwo komisariatu. Spotkanie to ma na celu poznanie opinii i oczekiwań lokalnego społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Zapraszamy do dyskusji, która posłużyły do wypracowywania wspólnych metod zapobiegania najbardziej uciążliwych dla mieszkańców zdarzeń. Podczas spotkania omówione zostaną także nowe narzędzia takie jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której mieszkańcy mają możliwość sygnalizowania policji zagrożeń, występujących w ich najbliższym otoczeniu, czy aplikacja „Moja Komenda”, ułatwiająca kontakt z dzielnicowymi. Dzięki tym rozwiązaniom stróże prawa mają dodatkową możliwość, aby poszerzyć wiedzę nie tylko na temat lokalnych oczekiwań społecznych, ale i poznać potrzeby mieszkańców. W trakcie debaty poruszone zostaną także założenia rządowego programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz innych przedsięwzięć, podejmowanych przez policję na rzecz bezpieczeństwa.

Kolejna debata odbędzie się 17 maja, również o 17.00 w RSM przy ulicy Pokoju 14, tym razem dla mieszkańców dzielnicy Wirek.


Komentarze