Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Policjanci z "piątki" zatrzymali złodziejkę okradającą seniorów

30-08-2022, 12:07 Joanna Oreł

Dzielnicowi z halembskiego komisariatu zatrzymali kobietę, która okradła 91-letnią rudziankę. Śledczy ustalili, że była ona sprawczynią jeszcze innych kradzieży mieszkaniowych na terenie naszego miasta.

Mundurowi z rudzkiej piątki zostali powiadomieni o kradzieży pieniędzy i biżuterii z mieszkania starszej rudzianki. Gdy przyjechali na miejsce przestępstwa, 91-latka przekazała im, że kobieta podająca się za policjantkę, weszła do jej mieszkania, opowiadając o fałszywych stuzłotówkach, które mógł jej dać listonosz, gdy przyniósł emeryturę. Seniorka pokazała jej wszystkie pieniądze, które miała w domu, a po wyjściu kobiety zorientowała się, że ich nie ma. Nie było też biżuterii, którą posiadała seniorka.

Policjanci ustalili dokładny rysopis kobiety oraz jej charakterystyczne ubranie. W trakcie penetracji terenu dzielnicowi z Halemby zauważyli i zatrzymali odpowiadającą opisowi kobietę. Potwierdzeniem, tego, że to ona była u seniorki, były pieniądze i biżuteria, która zniknęła z mieszkania. 37-letnią mieszkankę Zabrza zatrzymano w policyjnym areszcie, a do sprawy włączyli się śledczy z komisariatu. Policjanci od razu skojarzyli, że w mieście w ciągu kilku ostatnich miesięcy dokonano podobnych kradzieży z mieszkań seniorów. Kobieta, która wówczas przychodziła wyłącznie do starszych osób, przedstawiała się jako pracownica administracji, wodociągów i innych instytucji budzących zaufanie. Kryminalni rozpoczęli analizowanie informacji z tych przestępstw. W sumie złodziejka usłyszała pięć zarzutów kradzieży. Grozi jej za to do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze