Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Policjanci z drogówki zatrzymali kierowcę z podwójnym zakazem

22-11-2022, 13:04 admin

W niedzielny wieczór na stacji paliw w centrum dzielnicy Wirek policjant rudzkiej drogówki zauważył podejrzanego klienta tankującego samochód bez tablic rejestracyjnych. Czujne oko policjanta wychwyciło też, że naklejka na szybie jest zasłonięta. Jak się wkrótce okazało - nie bez powodu.

W niedzielny wieczór do dyżurnego rudzkiej policji zadzwonił mundurowy z drogówki, będący już po służbie. Policjant widział, jak na stacji mężczyzna zatankował paliwo swojego peugeota bez tablic rejestracyjnych, wsiadł i... odjechał bez płacenia. Mundurowy, choć po służbie, ruszył za nim, cały czas będąc na łączności telefonicznej z dyżurnym. Złodziej paliwa pojechał w kierunku ronda przy wireckim targu. Jednak najwyraźniej zorientował się, że ma "ogon". Zrobił na rondzie dwa okrążenia, zatrzymał się na środku drogi i groził jadącemu za nim policjantowi, po czym ruszył dalej. Policjant nadal za nim podążał.

Po chwili za złodziejem jechały także dwa radiowozy z drogówki, próbując go zatrzymać. Kierowca zignorował sygnały dawane przez mundurowych. Policjanci w nieoznakowanym radiowozie zajechali mu drogę na ulicy Niedurnego. Złodziej nie mógł uciekać dalej, bo z tyłu przyblokował go kolejny radiowóz. Szybko okazało się, że kradzież to nie jego jedyne przewinienie. 42-letni kierowca był nietrzeźwy, miał 1,2 promila alkoholu w organizmie oraz posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów za wcześniejsze kierowanie w stanie nietrzeźwym. Noc spędził w policyjnym areszcie, a jego samochód na parkingu strzeżonym. Stacja zgłosiła kradzież paliwa na kwotę 279 złotych. Mieszkaniec Katowic odpowie za kradzież, kierowanie w stanie nietrzeźwości i w trakcie sądowego zakazu oraz niezatrzymanie się do kontroli policyjnej.


Komentarze