Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego potrącenia pieszej

07-03-2019, 14:01 admin

Policjanci z rudzkiej komendy wyjaśniają okoliczności porannego wypadku z udziałem 51-letniej pieszej. Kobietę na pasach potrąciło audi, kierowane przez 21-letniego rudzianina. Piesza na skutek odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu.

W czwartek, 7 marca po godzinie piątej rano przy ulicy Kłodnickiej doszło do wypadku drogowego. 21-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej kierujący osobowym audi potrącił przechodzącą przez pasy kobietę. Poszkodowana z poważnymi obrażeniami przewieziono do szpitala, gdzie pomimo wysiłku lekarzy nie udało się jej uratować.

Okoliczności i przyczyny wypadku badają teraz rudzcy śledczy. - Apelujemy po raz kolejny do pieszych i kierowców o rozwagę. Zmienna aura powoduje, że warunki na drogach bywają złe. W obecnych warunkach pogodowych kierowcy nie zawsze szybko dostrzegają pieszych i dla tego apelujemy o szczególną ostrożność i używanie elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają widoczność pieszego. Kierowcom polecamy zdjąć nieco nogę z „gazu” i prędkość dostosowywać do pory dnia i pogody. Ostatnie tygodnie pokazują, że wielu kierowców pozwala sobie w mieście rozwijać zbyt duże prędkości, nie bacząc na bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Policjanci z drogówki coraz częściej zmuszani są do odbierania uprawnień kierowcom, którzy na rudzkich drogach znacznie przekraczają prędkość - podkreślają policjanci z Rudy Śląskiej.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze


05-04-2019, 12:34
BMX napisał(a):

Te przejscia na ul Klodnickiej sa fatalnie oswietlone !!! Pracownicy kopalni raczej ubieraja sie w ciemnych kolorach i ciezko w zlych warunkach ich dostrzec.Jezdze tamtedy codziennie i wiem ze jak ktos z tym nic nie zrobi to nie bedzie ostatnia tragedia !!!!!!!!!