Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Policjanci rozliczyli złodziei torebek

01-04-2015, 11:56 Joanna Oreł

Policjanci z rudzkiej „jedynki” rozliczyli dwóch sprawców kradzieży na tzw. „wyrwę”. Rudzianie w wieku 17 i 25-lat wpadli w ręce policjantów w ubiegłym tygodniu. Młodszy ze sprawców został zatrzymany został przez dzielnicowego z „dwójki” na gorącym uczynku kradzieży. Mężczyznom grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa zaczęła się od ustalenia i zatrzymania starszego ze złodziei, który przyznał się do kradzieży torebek. Kryminalni z komisariatu nr 1 ustalili też, że wspólnikiem 25-latka jest młody rudzianin. Szczęśliwym trafem 17-latek wpadł w ręce dzielnicowego z „dwójki”, który wracając z pracy do domu zauważył ,jak młodociany złodziej ucieka przed goniącą go kobietą.

Policjant natychmiast zareagował i złapał złodzieja, który chwilę wcześniej ukradł kobiecie portfel. Po przewiezieniu sprawcy do komisariatu w Rudzie okazało się, że właśnie jego szukali kryminalni. Obaj zatrzymani przyznali się do czterech kradzieży na „wyrwę”. 17-latek wskazał także miejsca gdzie porzucili skradzione torebki.

Na jednym z tych miejsc policjanci, odnaleźli dokumenty pochodzące z jednej z kradzieży. Detektywi zatrzymali również 30-latka, który korzystał z kart płatniczych kradzionych przez złodziejski duet. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, a teraz o ich losie zadecyduje prokurator i sąd.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze