Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Policjanci rozbili nielegalny salon gier

29-09-2021, 11:28 admin

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z rudzkiej komendy zlikwidowali kolejny już nielegalny salon gier. Wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli cztery automaty do gier hazardowych. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi wysoka grzywna i kara nawet trzech lat więzienia.

Mundurowi uzyskali informację, że w jednym z lokali znajdujących się przy ulicy Kościuszki mogą znajdować się automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji. We wtorek stróże prawa wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej wkroczyli do punktu, w którym miały znajdować się nielegalne urządzenia.

Maszyny trafiły do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Zabezpieczono również gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych i dokumentację dotyczącą prowadzonego punktu. Teraz śledczy ustalą, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji bądź bez zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie kary łącznie.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze