Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Policjanci przejęli ok. 1500 paczek nielegalnych papierosów

08-01-2018, 11:49 admin

Rudzcy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ponownie uderzyli w osoby zajmujące się sprzedażą nielegalnych używek. Tym razem zatrzymali 53-letnią mieszkankę Rudy Śląskiej, podejrzaną o handel towarem niewiadomego pochodzenia. Stróże prawa zabezpieczyli w sumie blisko 1366 paczek papierosów, które miały trafić na czarny rynek.

Stróże prawa z rudzkiej komendy w trakcie przeszukania mieszkania 53-letniej rudzianki, znaleźli tam prawie 30 tysięcy przeznaczonych do sprzedaży papierosy bez znaków polskiej akcyzy, pochodzących najprawdopodobniej z przemytu oraz nielegalnych wytwórni. Zatrzymana kobieta w swoim mieszkaniu proponowała stałym klientom dużo tańsze używki pochodzące prawdopodobnie z nielegalnej produkcji.

Policjanci podejrzewają, że duża część zarekwirowanych papierosów jest podróbkami znanych marek z nielegalnych fabryk, takich jak zlikwidowana kilka miesięcy wcześniej w Rudzie Śląskiej. 53-latka została już przesłuchana i usłyszała zarzuty. Skarb Państwa na zakwestionowanych papierosach mógł stracić ponad 22 tysiące złotych z tytułu nieodprowadzonych podatków. Zatrzymanej, oprócz wysokiej grzywny, grozi także do 3 lat więzienia.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze