Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Policjanci podsumowali akcję "Alkohol i narkotyki"

02-03-2015, 10:47 Joanna Oreł

Od piątku (27.02.) do soboty (28.02.) w Rudzie Śląskiej trwała akcja "Alkohol i narkotyki). Policjanci z wydziału ruchu drogowego KMP Ruda śląska przeprowadzili ponad 1500 badań trzeźwości kierowców oraz jedno na zawartość narkotyków w organizmie. Biorąc pod uwagę fakt, że był to początek weekendu, wyniki mogą napawać optymizmem.

W czasie kontroli wpadli tylko dwaj kierowcy, którzy zdecydowali się na prowadzenie samochodów po przysłowiowym „kielichu” oraz jeden, który wsiadł za kierownicę pod wpływem środków odurzających. I tak tuż po północy w sobotę na ulicy Kłodnickiej zatrzymano 38-latka, w którego organizmie wykryto prawie 2,5 promila alkoholu, zaś przed godziną trzecią na 1 Maja zatrzymano 17-letniego motorowerzystę, który w swoim organizmie miał 1,8 promila.

Sobotniej nocy policjanci zatrzymali również 24-letniego rudzianina który kierował peugeotem będąc pod wpływem narkotyków. W trakcie kontroli mundurowi ujawnili u niego marihuanę, z której można było wydzielić ponad 40 działek dilerskich. W całodobowej akcji uczestniczyło 20 policjantów z rudzkiej drogówki.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze