Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Policjanci po raz kolejny przejęli nielegalne używki

29-06-2015, 11:28 Joanna Oreł

Rudzcy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zabezpieczyli 228 paczek papierosów i prawie 20 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Stróże prawa nielegalny towar znaleźli u 40-letniej mieszkanki Rudy Śląskiej. Teraz kobiecie za przestępstwo skarbowe grozi nawet do 3 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z Katowic przeszukali mieszkanie kobiety, która jak z pozyskanych informacji wynikało, miała zajmować się handlem wyrobami tytoniowymi oraz alkoholowymi nieoznaczonymi polskimi znakami akcyzy.

W wyniku przeprowadzonych działań mundurowi zabezpieczyli 228 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i blisko 20 kg tytoniu. W mieszkaniu znajdował się również wysokoprocentowy alkohol. Kobieta została już przesłuchana przez śledczych, a w najbliższym czasie usłyszy zarzuty z Kodeksu Karnego Skarbowego, dotyczące uszczupleń podatkowych. Skarb Państwa na zakwestionowanych papierosach mógł stracić ponad 18 tysięcy złotych. Mieszkanka Rudy Śląskiej była kompletnie zaskoczona obecnością policjantów i celników. Teraz za to przestępstwo grozi jej nawet do 3 lat więzienia. O jej dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze