Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Podsumowanie weekendu - szesnastu zatrzymanych

13-04-2015, 13:56 Joanna Oreł

W czasie minionego weekendu rudzcy policjanci zatrzymali szesnastu sprawców przestępstw. Trzech z nich to nietrzeźwi kierowcy. Wśród zatrzymanych na gorącym uczynku byli sprawcy kradzieży, pobić, korupcji oraz znęcania nad rodziną.

W ręce policjantów z Bielszowic wpadli sprawcy kradzieży elementów miedzianych. Dwóch młodych mężczyzn w wieku 24 lat dokonało kradzieży kabli wykonanych z miedzi z terenu bielszowickiej kopalni.

Mundurowi z „czwórki” zatrzymali również sprawców wtargnięcia do mieszkania i pobicia 17-latka. Sprawcy odpowiedzą za zniszczenie mienia, naruszenie miru domowego i pobicie. Z kolei policjanci z „jedynki” zatrzymali w bezpośrednim pościgu sprawców pobicia 39-latka z Bytomia.

Mundurowi z „dwójki” zatrzymali z kolei 22-latka, który w trakcie legitymowania posiadał przy sobie kradziony dowód osobisty innej osoby. Policjanci z „piątki” dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca Halemby zatrzymali 53-latka, który nietrzeźwy jeździł fiatem brava, a ponadto próbował wręczyć stróżom prawa 200 złotych, w zamian za „zapomnienie o sprawie”.

Mundurowi z drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Rudzcy policjanci w czasie minionego weekendu zatrzymali ponadto trzech poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Mundurowi w trakcie weekendu interweniowali 181 razy.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze