Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Podsumowanie weekendu - siedemnaście osób zatrzymanych

16-03-2015, 08:45 Joanna Oreł

W czasie minionego weekendu rudzcy policjanci zatrzymali siedemnastu sprawców przestępstw. Siedmiu z nich to nietrzeźwi kierowcy. Ponadto wśród zatrzymanych na gorącym uczynku byli sprawcy kradzieży, włamania oraz pobicia.

W ręce policjantów z Halemby wpadli sprawcy pobicia 24-latka. Trzech mężczyzn i jedna kobieta spowodowali u swojej ofiary uraz głowy i złamanie dwóch żeber. Śledczy z „piątki” będą teraz ustalać motywy przestępstwa.

Z kolei dzielnicowy i kryminalny z „dwójki” zatrzymali 16-latka, kiedy ten włamywał się do piwnicy. Nieletni przestępca poszukiwany był ponadto w związku z ucieczką z ośrodka wychowawczego, w którym został umieszczony decyzją sądu.

Kolejnym zatrzymanym przez policjantów z wireckiego komisariatu był 21-latek, który posiadał przy sobie marihuanę. Natomiast kryminalni z „jedynki” ustalili i zatrzymali mężczyznę, który dokonał przywłaszczenia cudzej korespondencji. Jest to przestępstwo, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z drogówki zatrzymali także siedmiu nietrzeźwych kierowców i pięciu po spożyciu alkoholu. Stróże prawa zatrzymali również jednego łamiącego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Rudzcy policjanci w czasie minionego weekendu zatrzymali ponadto czterech poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Interweniowano 169 razy.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze