Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Podsumowanie weekendu - siedem osób zatrzymanych

09-03-2015, 10:52 Joanna Oreł

W czasie minionego weekendu rudzcy policjanci zatrzymali siedmiu sprawców przestępstw. Jeden z nich to nietrzeźwy kierowca. Wśród zatrzymanych na gorącym uczynku byli sprawcy kradzieży, pobicia oraz nietrzeźwa babcia opiekująca się swoją wnuczką.

W ręce policjantów wpadli sprawcy kradzieży kurtki wraz z dokumentami i kartami płatniczymi w jednym z rudzkich lokali. Dwóch 20-latków przed zatrzymaniem dokonało jeszcze zakupów, używając skradzionej karty. Dzisiaj (9.03.) śledczy z „piątki” przedstawią im zarzuty kradzieży.

Kolejnego zatrzymania dokonali również mundurowi z „piątki”. Policjanci wezwani na interwencję domową zatrzymali 18-latka, który wraz z swoim 19-letnim kolegą pobił ojca. Pogotowie ratunkowe musiało udzielić pomocy pobitemu mężczyźnie.

Kolejną zatrzymaną osobą była 70-letnia kobieta, która opiekowała się swoją 6-letnią wnuczką w stanie nietrzeźwości. Informacja o sprawowaniu opieki przez babcię będącą pod wpływem alkoholu, została przekazana przez pracownika MOPS-u.

Policjanci z „jedynki” przebadali 70-latkę, w której organizmie było, aż 1,3 promila alkoholu. Mundurowi z drogówki zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę. 40-latek kierował VW vento, mając w swoim organizmie prawie promil alkoholu. Rudzcy policjanci w czasie minionego weekendu zatrzymali ponadto pięć osób, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Mundurowi interweniowali 174 razy.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze


09-03-2015, 16:17
banan napisał(a):

Duda?