Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Podsumowanie weekendu - jedenaście osób zatrzymanych

02-03-2015, 15:17 Joanna Oreł

W czasie minionego weekendu rudzcy policjanci zatrzymali jedenastu sprawców przestępstw. Czterech z nich to nietrzeźwi kierowcy. Wśród zatrzymanych na gorącym uczynku byli sprawcy kradzieży, posiadania narkotyków, znieważenia policjantów oraz kierowcy łamiący sądowe zakazy.

W ręce policjantów wpadli między innymi sprawcy kradzieży energii elektrycznej, którzy w swoich mieszkaniach omijali liczniki. Mundurowi z „trójki” zatrzymali pijanego 17-latka, który w trakcie interwencji domowej znieważył interweniujących policjantów oraz chciał zmusić ich do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych. Młody mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Kolejnym zatrzymanym przez mundurowych byli łamiący sądowe zakazy dotyczące kierowania pojazdami, a także 33-latek z województwa podkarpackiego, który w swoim samochodzie przewoził prawie 40 tys. sztuk lewych papierosów. Mundurowi z drogówki zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców i jednego pod wpływem środków odurzających.

Rekordzistą był pijany 38-latek, który miał w swoim organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Rudzcy policjanci w czasie minionego weekendu zatrzymali ponadto sześć osób, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości.

Źródło: KMP Ruda Śląska

 


Komentarze