Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Podsumowanie niedzielnych derbów

25-02-2016, 08:41 Magdalena Szewczyk

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 8 osób, które w trakcie zbiórki kibiców przed derbami RUCH CHORZÓW – GÓRNIK ZABRZE dopuściły się naruszeń prawa. 23 lutego prokurator wobec 3 biorących udział w rozboju zastosował dozór Policji, poręczenie majątkowe i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Osiem osób zatrzymanych, w tym 5 rozbojarzy, to efekt działania Policji wobec osób, które dopuściły się naruszeń prawa. Sześciu zatrzymanych usłyszało już zarzuty, a dodatkowo wobec 3 rozbojarzy Prokurator zastosował dozór Policji, poręczenie majątkowe i zakaz kontaktowania się
z pokrzywdzonym. Piłkarskie derby skupiły setki fanów piłki nożnej. Na Placu Jana Pawła II zebrało się około 400 kibiców którzy, następnie przemaszerowali na dworzec PKP w Chebziu skąd odjechali świętować na mecz do Zabrza. Nie wszyscy jednak chcieli jedynie kibicować. Tuż przed zbiórką kibiców w dzielnicy Halemba doszło do rozboju na tle kibicowskim. Policjanci zatrzymali 5 uczestników rozboju. Do naruszeń prawa doszło także w trakcie samego przemarszu. Jednak dzięki szybkiej reakcji Policji nie doszło do zbiorowych naruszeń porządku. W wyniku tego działania zostały zatrzymane 3 osoby. Do zabezpieczenia zbiórek i przemarszu kibiców skoncentrowano 71 funkcjonariuszy KMP Ruda Śląska, 20 funkcjonariuszy OPP Katowice oraz 19 funkcjonariuszy SPPP Częstochowa. Wsparcia udzielili także rudzcy Strażnicy Miejscy.

 Źródło: KMP w Rudzie Śląskiej


Komentarze