Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Podsumowanie działań policjantów

09-02-2017, 13:47 KMP Ruda Śląska

W środę 8 lutego przeprowadzono krajowe działania NURD. Są to cykliczne akcje, w trakcie których szczególną uwagę mundurowych skupiają piesi i rowerzyści, czyli tak zwani niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W Rudzie Śląskiej w działaniach tych wzięło udział 23 policjantów, którzy ujawnili 81 wykroczeń.
Działania rozpoczęły się o godzinie 6.00, a zakończyły o 22.00. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego poprzez uświadamianie, pouczanie, a także represję wobec tych , którzy nie stosują się do przepisów prawa o ruchu drogowym. W środę 23 policjantów rudzkiej drogówki skontrolowało w sumie 81 uczestników ruchu drogowego, pieszych, rowerzystów oraz kilkudziesięciu kierowców. Stróże prawa nałożyli łącznie 81 mandatów karnych w tym 51 na niesfornych pieszych i 30 na kierowców popełniających wykroczenia związane z bezpieczeństwem pieszych.

Policjanci z drogówki zapowiadają, że takie akcje będą kontynuowane. Mamy nadzieję, że zarówno piesi jak i kierowcy samochodów będą przywiązywać większą uwagę do przestrzegania przepisów szczególnie w rejonach przejść dla pieszych.

 


Komentarze