Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pocisk w Rudzie. Trwa akcja

21-04-2015, 12:34 Joanna Oreł

Kolejny niewybuch pochodzący najprawdopodobniej z czasów wojny został znaleziony w Rudzie Śląskiej. Tym razem jego znalazcy zachowali się na tyle nieodpowiedzialnie, że przynieśli go przed blok mieszkalny. Powiadomieni policjanci zabezpieczyli teren i wspólnie ze strażakami ewakuowali mieszkańców trzech pobliskich budynków.

Dzisiaj (21.04.) przed godziną 10, dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące przedmiotu przypominającego stary pocisk armatni, który miał znajdować się przed budynkiem przy ul. Matejki w Rudzie. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów i strażaków, którzy zabezpieczyli teren.

Ze względu na bezpośrednie niebezpieczeństwo dla ludzi, konieczna była ewakuacja mieszkańców trzech pobliskich budynków. Policjanci oraz strażacy ewakuowali 43 osoby, w tym jedną niepełnosprawną kobietę.

Po godzinie 12 znaleziskiem zajęli się żołnierze z gliwickiej jednostki specjalnej. Patrol saperski zabrał pocisk, który wkrótce zostanie zdetonowany na poligonie. Okazało się, że niebezpieczne znalezisko zostało przyniesione przed blok przez dwóch nastolatków, którzy zauważyli je w pobliskich nieużytkach.

- Ich poczynanie było dalece nierozsądne i stworzyło zagrożenie dla wielu osób, dlatego przypominamy, że w przypadku znalezienia jakichkolwiek niebezpiecznych przedmiotów, należy pamiętać o zachowaniu środków ostrożności. Znaleziska nie wolno dotykać, a tym bardziej przenosić! W każdym przypadku należy też niezwłocznie powiadomić policję - przypomina Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy KMP Ruda Śląska.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze


21-04-2015, 14:21
chop napisał(a):

japjer ludzie ja pisałem egzamin z histy a tu mi coś jebut koło okna no japjer

21-04-2015, 13:52
PppP napisał(a):

tylko na matejkach takie akcje

21-04-2015, 12:47
daria napisał(a):

hahahah to też akcja :D