Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Po narkotykach opiekowali się 9-miesięcznym dzieckiem

10-01-2018, 17:27 admin

Rudzcy policjanci zatrzymali dwójkę młodych rodziców, którzy opiekowali się dzieckiem, będąc pod silnym działaniem narkotyków. Mundurowych powiadomił mieszkaniec Rudy Śląskiej, zaniepokojony głośnym płaczem dziecka. Śledczy czekają teraz na wyniki badań toksykologicznych rodziców, a dziecko przebywa w pogotowiu opiekuńczym.

We wtorek po 17 policjanci z „dwójki” zostali powiadomieni przez mieszkańca ulicy Dąbrowskiego o małym dziecku, płaczącym na klatce schodowej. Ze zgłoszenia wynikało, że kilkumiesięczne dziecko leży na podłodze przy swoich rodzicach, którzy prawdopodobnie są pod wpływem narkotyków. Mundurowi, gdy przyjechali na miejsce, zastali młodą kobietę trzymającą niemowlę i leżących obok rodziców, z którymi nie można było nawiązać kontaktu. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zbadało dziecko.

Nieodpowiedzialnych rodziców w wieku 26 i 19-lat zatrzymano, a 9-miesięczne dziecko trafiło do pogotowia opiekuńczego. Zatrzymanym pobrano krew do badań toksykologicznych. Śledczy z komisariatu II, po otrzymaniu wyników badań, przedstawią im zarzuty, a już dzisiaj powiadomili o zdarzeniu sąd rodzinny i instytucje pomocowe. Wkrótce o losie niemowlęcia zadecyduje sąd, a do tego momentu dziecko będzie przebywało pod opieką placówki opiekuńczej. Nieodpowiedzialni rodzice mogą spędzić za kratami nawet 5 lat.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze


23-02-2018, 07:58
Znajoma napisał(a):

Oj szkoda gadać ale czego się dziwić Kamila tez w takiej rodzinie się chowała gdzie była przemoc i alkohol rodzina wieko dzielna szkoda gadać mały skarbus będzie nial lepiej może w innej rodzinie

13-01-2018, 14:12
Los Mamutos napisał(a):

Brak słów też żałuję że ich znam biedna Hania żal mi dzidziusia tylko

12-01-2018, 00:25
Mała Mi napisał(a):

Kamila i Krzysiu - wy idioci !!! Jak mogliście do tego doprowadzić. W ogóle jak mając dziecko można brać używki?! Co wyście najlepszego narobili. Biedna Haniusia. A ty Dżesika jesteś tak samo tępa jak oni. Pięknie zajmowałaś się małą że na sieni z nią byłaś i to w taką pogode na dodatek. Wstyd mi że was znam.Patologia od pokoleń. Nic sie nie zmieniło w tej kwestii. Gratuluje inteligencji a raczej jej braku. Wrr

11-01-2018, 19:41
Lals napisał(a):

Igrali igrali az sie doigrali to bylo wiadome od dluzszego czasu

10-01-2018, 20:46
Ktoś napisał(a):

No pewnie zatrzymani gdzie po godzinie od interwencji byli w domu i dalej używki a dziś ta sama sytuacja i gdzie zatrzymani no pewnie że w domu.