Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Piłeś? Nie jedź

11-08-2015, 10:04 Joanna Oreł

Policjanci z rudzkiej drogówki nie odpuszczają nietrzeźwym kierowcom. W trakcie minionego weekendu zatrzymali, aż 7 kierowców po przysłowiowym „kielichu”. Większość z nich miało w swym organizmie ponad 0,5 promila alkoholu i zarazem byli sprawcami przestępstwa.

Pijani kierowcy ryzykują życiem swoim i innych wsiadając za kierownicę po kielichu. Tak też było w trakcie minionego weekendu gdy policjanci z drogówki zatrzymali siedmiu kierowców, których badania wskazały, że wcześniej spożywali alkohol. Rekordzista, 25-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, miał w swoim organizmie prawie 2,6 promila alkoholu, kiedy w piątek przed północą spowodował kolizję kierując audi.

Kolejną osobą która została zatrzymana w piątek to 34-letnia rudzianka. Kobieta nie dość że miała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, to jeszcze kierowała seatem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że w jej organizmie był ponad promil alkoholu. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za swoje poczynania przed sądem. Grozi im od wysokiej grzywny do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami nawet na 3 lata.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze