Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pijany zablokował citroenem torowisko

12-12-2016, 13:15 admin

Dzięki zdecydowanej reakcji motorniczego, który wyciągnął kluczyki ze stacyjki citroena, nie doszło do tragedii na drodze. 68-letni rudzianin w stanie upojenia alkoholowego wjechał swoim samochodem na wydzielone torowisko tramwajowe. Zatrzymany utracił już swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, czynności w sprawie prowadzi Komisariat II z Rudy Śląskiej.

Dzięki zdecydowanej reakcji motorniczego tramwaju, policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego citroenem. Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie szesnastej na ulicy Niedurnego przy Hucie Pokój. Rudzianin kierując swoim samochodem wjechał na wydzielone torowisko, gdzie zablokował ruch tramwajowy.

Motorniczy widząc całą sytuację, zareagował i zabrał mężczyźnie kluczyki. Gdyby nie jego reakcja to próbujący odjechać pijany kierowca mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Policjanci z drogówki zatrzymali 68-letniego rudzianina. Kierowca był tak pijany, że nie był w stanie poddać się badaniu alkomatem, konieczne było pobranie jego krwi, która zostanie przekazana do badań. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a jego samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Czynności w tej sprawie prowadzi komisariat II.

Źródło: KMP Ruda Śląska

 


Komentarze