Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pijany kierowca zatrzymany dwa razy po alkoholu

13-09-2017, 10:57 KMP Ruda Śląska

Dwa razy w ciągu dwóch dni jechał passatem nietrzeźwy. Taką bezmyślnością wykazał się 30-latek z Rudy Śląskiej. Pierwszy raz wpadł, bo przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci zatrzymali mu wówczas prawo jazdy za alkohol i prędkość. Rudzianinowi wystarczyły 24 godziny, aby znów wpaść w ręce mundurowych z drogówki.

W niedzielę policjanci z drogówki kontrolowali prędkość pojazdów na ulicy Bielszowickiej. W trakcie pomiaru w ich ręce wpadł kierowca, który passatem gnał ponad 100 km/h. Gdy mundurowi sprawdzili dodatkowo jego trzeźwość okazało się, że ma promil alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy, a 30-latek będzie odpowiadał za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i dodatkowo za wykroczenie.

Niestety rudzianin wykazał się totalną bezmyślnością i już po 24 godzinach ponownie wpadł w ręce mundurowych z drogówki. W poniedziałek znów bowiem jechał swoim passatem i znów w stanie nietrzeźwym. Teraz śledczy z komisariatu czwartego przedstawią mu kolejne zarzuty, a prokurator i sąd zadecydują o jego dalszym losie. Za każde z tych przestępstw grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów i nawiązka w kwocie minimum 5 tysięcy złotych.


Komentarze