Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Pijany kierowca wpadł dwa razy w ciągu 48 godzin

16-05-2024, 16:27 JO

Rudzcy policjanci z drogówki w poniedziałek (13.05) zatrzymali 37-letniego kierowcę z Łańcuta, który kierował busem, mając blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trzeźwiał w Rudzie Śląskiej, ale już po 48 godzinach wpadł kolejny raz w policyjne sidła - tym razem miał 2,5 promila. Mieszkaniec Podkarpacia trafił do policyjnego aresztu.

W poniedziałek po godz. 16.30 rudzcy policjanci otrzymali informację od innego kierowcy, że z autostrady A4 do Rudy Śląskiej wjechał ford transit, którym kieruje pijany kierowca. Bus błyskawicznie został namierzony przez partol drogówki. Podczas prowadzonej kontroli na zawartość alkoholu w organizmie kierującego, policyjny alkomat wskazał blisko trzy promile. Mundurowi zabrali 37-letniego kierowcę na kolejne badania, a jego samochód został odholowany na parking. 

Mieszkaniec Łańcuta po wykonaniu niezbędnych czynności został zwolniony, a przed powrotem do domu chciał wytrzeźwieć w Rudzie Śląskiej. Niespełna 48 godzin później policjant, który w poniedziałek wykonywał z nim czynności, zauważył go w tym samym samochodzie, jadącego główną ulicą miasta w kierunku autostrady. Mundurowy powiadomił partol z drogówki, będący w pobliżu węzła z A4. Policjanci szybko zatrzymali forda w bezpiecznym miejscu i przystąpili do kontroli. Jak się okazało, mężczyzna na podstawie upoważnienia z firmy będącej właścicielem pojazdu, odebrał go z parkingu i chciał wracać do domu. 

Mieszkaniec Podkarpacia zbagatelizował sytuację, niczego się nie nauczył i ponownie pijany wsiadł za kierownicę, narażając na niebezpieczeństwo innych uczestników drogi. Badanie alkomatem wykazało, że tym razem miał nieco ponad 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Pojazd ponownie odholowano na parking na jego koszt, a on trafił do policyjnego aresztu. 

Podkreślić należy, że w przypadku samochodu będącego własnością firmy, zamiast przepadku pojazdu, 37-latek będzie musiał zapłacić karę stanowiącą równowartość pojazdu, którym jechał – w tym przypadku dwukrotnie. Za dwukrotne kierowanie w stanie nietrzeźwym i wszystkie dodatkowe przewinienia 37-latek odpowie przed sądem, który zdecyduje wkrótce o jego losie.

Źródło: KMP Ruda Śląska
Foto: Pixabay


Komentarze