Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pijani rodzice opiekowali się maluszkami

03-03-2015, 15:31 Joanna Oreł

Pijani rodzice, którzy wczorajszej nocy (2-3.03.) opiekowali się małymi dziećmi, będą tłumaczyć się przed sądem. Policjanci z „jedynki” interweniowali wczoraj aż w dwóch rodzinach. W pierwszym przypadku dzieci trafiły do placówki opiekuńczej, a w drugim pod opiekę najbliższej rodziny. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo może im grozić kara nawet do 5 lat więzienia.

Wczorajszej nocy mundurowi z komisariatu w Rudzie zostali wezwani na ulicę Piastowską gdzie miała miejsce awantura między małżonkami. Z pierwszej informacji, jaka dotarła do policjantów wynikało, że 24-letnia kobieta w trakcie awantury połknęła znaczne ilości lekarstw. Na miejsce skierowano również pogotowie ratunkowe.

Policjanci, którzy przyjechali pod wskazany adres, zastali tam nietrzeźwych rodziców oraz ich dzieci w wieku 4 i 6 lat. Informacja o próbie samobójczej okazała się wymyślona. Matka w chwili interwencji policjantów miała w organizmie 2, a ojciec - 2,2 promila alkoholu. Mundurowi podjęli decyzję, aby rodzeństwo trafiło do placówki opiekuńczej. 24-letnia matka dzieci oraz jej 31-letni konkubent zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Policjanci zebrane w tej sprawie materiały przekażą do sądu rodzinnego.

Do kolejnej interwencji związanej z nietrzeźwą matką mundurowi z „jedynki” zostali wezwani przez pracownicę MOPS tuż przed godziną czternastą. Pracownica ośrodka otrzymała anonimowe zgłoszenie, że w jednym z mieszkań przy ulicy Bytomskiej nietrzeźwa matka opiekuje się dziećmi. Informacja potwierdziła się, 33-letnia matka w swoim organizmie miała 0,7 promila alkoholu, opiekując się dwójką swoich dzieci w wieku 3 i 7 lat. Dzieci tym razem trafiły pod opiekę najbliższej rodziny.

To już nie pierwsza informacja jaką MOPS otrzymał na temat tej matki. Dzisiaj kobieta składała wyjaśnienia śledczym, którzy materiały sprawy przekażą do sądu rodzinnego, a ten podejmie decyzję o dalszym losie dzieci.

Nietrzeźwi rodzice lub opiekunowie, narażając swoje dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub nawet życia, w świetle obowiązujących przepisów podlegają karze nawet do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze


08-04-2015, 12:04
hintie napisał(a):

nie rozumiem takich zachować, nóż mi się w kieszeni otwiera. co to ma być, że nikt nie kontroluje ludzi, którzy mają dzieci?!? z drugiej strony skłóceni rodzice/rozwodnicy wymyślają głupoty, a dzieciakom nic nie będzie i nie jest. czytałam o przykładzie, że babka szuka haka na męża, bo puścił nastolatka pociągiem samego (wygrzebałam to tu: http://www.eporady24.pl/narazenie_dziecka_na_niebezpieczenstwo,pytania,3,61,5566.html) ludziom brakuje obiektywizmu - raz w jedną raz w drugą stronę

03-03-2015, 16:02
ja napisał(a):

Zawsze konkubent się znajdzie ;)