Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pijana urzędniczka udzielała ślubów

20-07-2015, 13:40 Magdalena Szewczyk

18 lipca, zarówno rudzka Policja, jak i Urząd Miasta odnotowali poważną nieprawidłowość w wypełnianiu obowiązków służbowych jednej z urzędniczek. Teraz będzie musiała ponieść konsekwencję swojego zachowania.

W sobotę, Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej odebrała zgłoszenie o tym, że zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego pełniąc swoje obowiązki, czyli udzielając ślubów, była pod wpływem alkoholu.

- Około godziny 12:00 dostaliśmy telefoniczne zgłoszenie od jednego z uczestników ślubu, o tym, że pani urzędnik jest prawdopodobnie w stanie nietrzeźwym – informuje mł. asp. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy rudzkiej komendy policji.

Po zjawieni się na miejscu policjanci zbadali stan trzeźwości urzędniczki – alkomat wykazał 2,26 promila alkoholu we krwi. W takim stanie urzędniczka udzielała kolejnego już tego dnia ślubu. Zaraz po wizycie funkcjonariuszy pracownica zaprzestała wykonywania czynności. Jakie konsekwencje poniesie ?

- Z naszej strony sporządzany jest wniosek o ukaranie do sądu za wykroczenie związane z wykonywaniem obowiązków służbowych w stanie nietrzeźwości – dodaje Arkadiusz Ciozak.

Za takie wykroczenie grozi kara aresztu bądź kara grzywny do 5000 zł. Jednak na tym konsekwencje się nie kończą.

- Wobec tej osoby zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Jest nam bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji. W tej sprawie nie będzie taryfy ulgowej – zapewnia Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta i dodaje: - Z przeprowadzonych analiz wynika, że doszło do zawarcia wszystkich ślubów, które były udzielane w tym dniu.


Komentarze