Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pijana prowadziła samochód

20-04-2017, 08:45 KMP Ruda Śląska

Poniedziałkowy wieczór, pomimo iż wolny od służby, był jednak pracowity dla policjanta Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej i jego kolegi z bytomskiej „drogówki”. Mundurowi jadąc na kurs do Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi zatrzymali kompletnie pijaną kierującą. Kobieta była zaskoczona obecnością policjantów i próbowała odjechać z miejsca, co uniemożliwił jej rudzki policjant.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 22.00 w miejsowości Kowale. Jadąc z domu, do Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi, policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej wraz z mundurowym z bytomskiej „drogówki”, zauważyli stojącego na pasie zieleni forda. Wszystko wskazywało na to, że pojazd brał udział w zdarzeniu drogowym. Mundurowi chcąc udzielić pomocy kierującej zainterweniowali, kiedy kobieta jednak usłyszała, że ma do czynienia z policjantami dodała gazu i z impetem ruszyła przed siebie.

Policjant dobiegł do jej pojazdu, otworzył drzwi i wyszarpał ze stacyjki kluczyki, uniemożliwiając kierującej dalszą jazdę. Od kobiety czuć było wyraźną woń alkoholu, a na fotelu pasażera leżała butelka po wódce. Z kierującą nie dało się nawiązać racjonalnego kontaktu. Następnie sprawczyni została przekazana w ręce przybyłych na miejsce policjantów z Komisariatu Policji w Praszce. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności. 


Komentarze