Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Pedofil umówił się z 13-latką

09-06-2017, 09:43 admin

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 51-latka, który przez internet składał propozycje seksualne 13-latce. Zatrzymany w środę mężczyzna umówił się z małoletnią i przyjechał na spotkanie do Katowic z Wielkopolski. Dzisiaj usłyszy prokuratorskie zarzuty składania propozycji seksualnych małoletniej poniżej 15 roku życia.

Kryminalni z rudzkiej komendy zostali powiadomiony przez jednego z internautów, że koresponduje z mężczyzną, który może być pedofilem. Mężczyzna myśląc, że rozmawia z 13-letnią rudzianką zaczął składać jej propozycje obcowania płciowego oraz poddania się innej czynności seksualnej. Usiłował też umówić się ze swoim małoletnim rozmówcą. Młody internauta powiadomił o całej sytuacji policjantów.

Cała korespondencja od tej pory była pod ich nadzorem. W efekcie kilka dni temu doszło do konkretnej propozycji i umówienia się w Katowicach. 51-latek przyjechał z wielkopolski i czekał na dziewczynkę na katowickim dworcu. Jednak zamiast dziecka na spotkanie przyszli policjanci. Mężczyzna nie krył zaskoczenia, gdy okazało się, że jest zatrzymany. W reklamówce, którą miał przy sobie znaleziono akcesoria erotyczne.

Śledczy zlecili wielkopolskim policjantom przeszukanie mieszkania zatrzymanego, w którym zabezpieczono komputer, dyski twarde, pamięci przenośne i płyty cd z treściami erotycznymi. Konieczne będzie teraz sprawdzenie, czy na zabezpieczonych nośnikach znajdują się treści pedofilskie. 51-latek usłyszy dziś prokuratorskie zarzuty prezentowania treści pornograficznych i składania propozycji seksualnych małoletniej poniżej 15 roku życia.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze