Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Oszczędności zostawiła w… śmietniku

02-11-2022, 10:39 admin

Oszuści podający się za funkcjonariuszy policji znów wyłudzili pieniądze. W drugiej połowie października rudzcy policjanci otrzymali kilkanaście zgłoszeń prób oszustwa. Jedna z nich niestety była skuteczna. Jak wynika z ustaleń rudzkich policjantów, do 53-letniej rudzianki na numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna, podający się za policjanta, który oświadczył, że z jej konta w banku oszuści będą chcieli ukraść oszczędności życia.

ku oszuści będą chcieli ukraść oszczędności życia. Rozmówca zaproponował nawet, aby kobieta potwierdziła jego tożsamość, wybierając numer 997 i łącząc się z dyżurnym. Problem polegał na tym, że rudzianka wybrała z klawiatury numer alarmowy, nie rozłączając się wcześniej z oszustem. Kolejny głos w słuchawce potwierdził, że Jerzy Zalewski pracuje w rudzkiej komendzie. W ten sposób oszust, a nie policjant, namówił kobietę do przekazania 19 500 złotych, które miały zostać zabezpieczone przed kradzieżą. Niestety 53-latka nie zorientowała się, że jest to próba oszustwa i co najgorsze, zostawiła reklamówkę z pieniędzmi w umówionym, żółtym śmietniku przed jej domem.

W związku z kolejną tego typu sytuacją rudzka policja przypomina:
• Policjanci nie angażują do swoich akcji osób cywilnych.
• Policjanci nie przyjmują pieniędzy na przechowanie i nie zabezpieczają ich na specjalnych kontach, a tym bardziej nie każą wrzucać np. do śmietników.
• Policjanci nigdy nie dzwonią do osób postronnych, wypytując ich o numer konta, hasło dostępu do niego czy oszczędności.
• Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy obcym osobom.


Komentarze