Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Okradły rudziankę na... szklankę wody

14-09-2017, 09:40 admin

Policjanci z Komisariatu Policji I w Rudzie Śląskiej prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży przy ulicy Czereśniowej. Dwie nieznane kobiety o ciemnej karnacji weszły do domu starszych osób i poprosiły o szklankę wody. Wyszły napojone i bogatsze.

Dwie nieznane kobiety, pod pretekstem napicia się wody, dokonały kradzieży pieniędzy oraz złotej biżuterii. Łączna wartość strat 77-letniej rudzianki i jej męża to około 2,5 tys. złotych. Po kradzieży sprawczynie szybko ulotniły się.

- Podobne sytuacje kilkukrotnie miały już miejsce w naszym mieście. Zawsze gdy coś nas zaniepokoi, widzimy podejrzane osoby, nie wpuszczajmy ich do mieszkań tylko dzwońmy pod numer alarmowy 997! Zgodnie z przepisami, policjant zapyta o nasze dane, pamiętajmy jednak, że możemy je zastrzec i przekazać informację anonimowo. Ważne, by ze zgłoszeniem nie czekać i dzwonić natychmiast. Tylko szybka informacja może pozwolić policjantom na zatrzymanie i sprawdzenie tych osób. Reagując na niepokojące zachowania pozwolą na to, że nasza ulica, osiedle czy nawet miasto stanie się bardziej bezpieczne - apelują rudzy policjani. 

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze