Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Okradły 85-letnią staruszkę

05-05-2017, 14:51 admin

Złodzieje nie mają skrupułów. Osoby starsze, bardziej niedołężne czy chore stają się łatwymi ofiarami wszelkiego rodzaju, oszustów i złodziei. Wczoraj dwie młode kobiety okradły 85-letnia staruszkę.

W czwartek około godz. 14.00 na ulicy Chroboka w Bielszowicach dwie młode kobiety zostały wpuszczone do mieszkania przez 85-letnią rudziankę. Wmówiły one staruszce, że muszą umyć ręce i wykorzystując nieuwagę samotnie mieszkającej kobiety z szafki kuchennej ukradły pieniądze. Rudzianka straciła 1200 złotych, za które miała żyć do kolejnej emerytury.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji IV w Rudzie Śląskiej. Osoby, które widziały w rejonie ulicy Chroboka dwie młode szczupłe kobiety i są w stanie pomóc w ustaleniu ich personaliów prosimy o kontakt z komisariatem IV. - Kolejny już raz apelujemy, aby stale przypominać naszym starszym bliskim o zagrożeniach jakie czyhają na nich nawet we własnym mieszkaniu. Oszczędności zebrane przez seniorów cały czas są łatwym łupem dla złodziei i oszustów. Prosimy przypominać, aby osoby starsze nie wpuszczały do swoich domów obcych. Bardzo często staramy się ostrzegać o przestępstwach na tzw. wnuczka, policjanta, czy też pracowników administracji lub wodociągów, ale o naszych apelach i ostrzeżeniach niestety nie każdy pamięta - przestrzega rudzka policja.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze