Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Okradła seniora na... słoik wody

27-08-2020, 11:23 admin

Niestety znów okradziono starszego rudzianina. Tym razem metodą na... słoik wody. Senior z Czarnego Lasu stracił oszczędności swojego życia, czyli 40 tys. zł.

We wtorek (25.05) po południu do jednego z mieszkań w rudzkiej dzielnicy Czarny Las weszła nieznana kobieta, która wcześniej na klatce schodowej zagadnęła starszego rudzianina o trochę gorącej wody dla dziecka. Kiedy była już w jego mieszkaniu, stwierdziła, że woda jest za gorąca dla dziecka i że potrzebuje jeszcze ręcznika. Wszystko po to, aby przedłużyć swój pobyt w mieszkaniu staruszka.

W tym czasie kobieta splądrowała szafę i ukradła schowane w niej oszczędności. Starszy pan stracił prawie 40 tys. złotych. Złodziejka jest poszukiwana przez policjantów z komisariatu IV. Co zdumiewające, senior uwierzył w historyjkę o dziecku, jednak policjantom powiedział, że kobieta była sama, nigdzie nie było jej dziecka. - Prosimy o wzmożenie czujności i zainteresowanie się, kto kręci się po klatkach schodowych i puka do sąsiadów, szczególnie starszych i samotnie mieszkających. Szczególnie teraz, gdy na terenie naszego kraju odnotowujemy coraz więcej oszustw. Poszkodowani często przyznają się śledczym, że słyszeli o kradzieżach przez osoby podające się za pracowników różnych instytucji czy potrzebujących, ale akurat w trakcie wizyty przestępców nie pomyśleli o tych przestrogach - apeluje rudzka policja.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze