Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Oddały oszustom ponad 100 tys. zł!

31-03-2023, 09:49 admin

Rudzcy policjanci otrzymali w środę dwa zgłoszenia dotyczące wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta i prokuratora”. Większość seniorów wykazuje się czujnością i nie daje oszukać, ale dwie rudzianki - 82 i 62-latka - uwierzyły oszustom podającym się za policjantów i prokuratorów.

Jak wynika z ustaleń, do 82-letniej kobiety na numer stacjonarny zadzwonił oszust podający się za prokuratora, który oświadczył, że jej pieniądze są zagrożone. Aby potwierdzić swoją historię, fałszywy prokurator połączył kobietę z policjantem. W ten sposób oszuści namówili seniorkę do przekazania przybyłemu kurierowi 20 tysięcy złotych. Widząc, że seniorka dobrze współpracuje, zadzwonili ponownie i znów wysłali do niej kuriera, któremu wręczyła 23 tysiące reszty swoich oszczędności.

Kolejna rudzianka, która dała się zmanipulować, prawdopodobnie tym samym oszustom, przekazała przybyłemu do niej kurierowi 55 tysięcy złotych i prawie 4 tysiące euro. Niestety obie rudzianki dopiero po pewnym czasie zorientowały się, że jest to oszustwo.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze