Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

O pięciu pasażerów za dużo

12-12-2016, 13:12 admin

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Rudzie Śląskiej zatrzymali do kontroli drogowej busa. W fordzie przewożono znacznie większą liczbę pasażerów, niż liczba miejsc określona w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Do tego nietypowego zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 16:35 na ulicy Niedurnego w Rudzie Śląskiej. Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej forda transita, w którym znajdowało się aż 14 osób. Zgodnie z dowodem rejestracyjnym, pojazdem tym mogło podróżować maksymalnie 9 osób. Z uwagi na tak znaczące przekroczenie liczy przewożonych pasażerów, 72-letniemu kierującemu, obywatelowi Ukrainy zatrzymano prawo jazdy oraz nałożono na niego mandat karny w wysokości 500 złotych. Pięciu pasażerów musiało opuścić pojazd, a za kierownicą zasiadł inny kierowca i dopiero wówczas mogli kontynuować jazdę.

Przepisy zaostrzające sankcje w stosunku do kierujących przewożących zbyt dużą liczbę pasażerów weszły w życie w 2015 roku. Rozwiązania te wprowadzono z uwagi na występowanie zdarzeń drogowych, w których ofiarami byli pasażerowie przeładowanych samochodów. Pamiętajmy o bezpieczeństwie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze