Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Nieuczciwy wnuczek

22-07-2016, 09:26 admin

Policjanci z „czwórki” i wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali nieuczciwego wnuczka, który przywłaszczył sobie 250 tysięcy złotych należących do jego babci. Jednak dzięki szybkiej pracy rudzkich policjantów udało się odzyskać i zabezpieczyć większość przywłaszczonej kwoty. Zatrzymanemu 33–latkowi grozi teraz do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu IV w Rudzie Śląskiej i wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzewanego o doprowadzenie do niekorzystnego dysponowania mieniem swojej babci. Wnuczek wykorzystał nieporadność
i nieświadomość swojej babci namawiając ją do uwzględnienia go jako pełnomocnika do rachunku bankowego na którym zgromadzony był dorobek jej całego życia. Następnie bez wiedzy i zgody babci przelał na swoje konto 250 tysięcy złotych. Pieniądze miały posłużyć między innymi do spłaty zobowiązań, jakie ciążyły na nieuczciwym wnuku. Jednak dzięki szybkiej pracy rudzkich policjantów udało się odzyskać i zabezpieczyć 230 tysięcy złotych. Prokurator Rejonowy w Rudzie Śląskiej przedstawił mężczyźnie zarzut przywłaszczenia mienia. Zatrzymanemu 33–latkowi grozi teraz do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze