Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Nietrzeźwi „opiekowali” się dziećmi

01-06-2017, 13:43 admin

Rudzcy policjanci zatrzymali trójkę nietrzeźwych rodziców, którzy opiekowali się dziećmi. Dzielnicowi z Komisariatu I wraz z pracownikami socjalnymi ujawnili aż trzy pijane matki i jednego ojca mających pod opieką swoje pociechy. Rekordzistka miała ponad 2,8 promila alkoholu w swoim organizmie.

Policjanci z I komisariatu prowadzą czynności w sprawie sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia zdrowia a nawet życia małoletnich dzieci przez nietrzeźwych rodziców. W trakcie wizyt realizowanych przez dzielnicowych i pracowników MOPS-u ujawniono aż trzy rodziny gdzie dzieci były narażone na niebezpieczeństwo za sprawą pijanych opiekunów.

W dwóch przypadkach dzieci zostały oddane pod opiekę członkom rodziny, a w trzecim przekazane do pogotowia rodzinnego. Rekordzistką była 40 letnia matka, która miała w swym organizmie ponad 2,8 promila alkoholu, a najmłodsze z dziećmi, którymi opiekowała się nietrzeźwa matka miało zaledwie rok. Czynności w tych sprawach będą prowadzone w komisariacie I. Ponadto o zaistniałym zdarzeniu zostanie zawiadomiony sąd rodzinny i opieka społeczna.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze