Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Nietrzeźwe małżeństwo opiekowało się rocznym synem

20-10-2021, 12:33 Joanna Oreł

Policjanci z I komisariatu i pracownicy opieki społecznej odebrali roczne dziecko rodzicom, którzy opiekowali się nim w stanie nietrzeźwym. Nieodpowiedzialni rodzice mieli po 2 promile alkoholu. Dziecko trafiło pod opiekę rodziny zastępczej. Za sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia dziecka grozi im kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek - dyżurny policji otrzymał informację od pracowników MOPS-u, że w jednym z mieszkań na ulicy Bytomskiej przebywa roczny chłopiec pod opieką pijanych rodziców. Przybyli na miejsce policjanci i pracownicy opieki społecznej zastali w mieszkaniu kompletnie pijane małżeństwo i ich rocznego syna. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 39-letnia matka miała blisko 2 promile, a jej 44-letni partner nieco ponad 2 promila alkoholu w organizmie.

Pracownicy socjalni zaopiekowali się dzieckiem i umieścili je tymczasowo w jednej z rudzkich rodzin zastępczych. Czynności w ich sprawie prowadzą już śledczy z jedynki. O zdarzeniu zostanie poinformowany sąd rodzinny. Za sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia dziecka grozi im kara do 5 lat więzienia.


Komentarze