Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Nielegalne papierosy warte prawie 138 tysięcy złotych

07-08-2015, 08:35 Joanna Oreł

W Rudzie Śląskiej i Katowicach funkcjonariusze Śląsko - Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalne papierosy warte prawie 138 000 złotych.

W środę, 5 sierpnia funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej ujawnili na terenie dwóch śląskich miast nielegalne wyroby akcyzowe. Ponad 100 000 sztuk papierosów ujawniono w Rudzie Śląskiej. Znajdowały się one w samochodzie osobowym oraz w mieszkaniu, w którym funkcjonariusze dokonali przeszukania. Dwóch mężczyzn, obywatel Armenii i obywatel Polski, którzy przebywali w miejscu prowadzenia czynności służbowych, przyznało się do posiadania nielegalnego towaru.

Dalsze czynności, które prowadzone były w Katowicach, doprowadziły do ujawnienia kolejnych nielegalnych wyrobów tytoniowych. Tam również w samochodzie i mieszkaniu, użytkowanym przez jednego z mężczyzn, znaleziono ponad 100 000 sztuk papierosów.

Mężczyźni, do których należały papierosy odpowiedzą za naruszenie przepisów kodeksu karnego skarbowego. Łącznie zajęto 214 360 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Ich wartość szacowana jest na blisko 138 tysięcy złotych.

Źródło: SMSOG


Komentarze