Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Niebezpiecznie na DTŚ

20-03-2017, 13:08 Agnieszka Lewko

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w niedzielę po godzinie 19 na rudzkim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. Młody mężczyzna kierując peugeotem stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na skarpę, a następnie dachował. Kierowca trafił do szpitala, który opuścił po badaniach.

W niedzielę wieczorem na DTŚ w Chebziu doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Kierując dostawczym peugeotem, jadąc od strony Zabrza, nie dostosował prędkości do warunków jakie panowały na drodze i utracił panowanie nad pojazdem wjeżdżając na skarpę. Pojazd następnie stoczył się ze skarpy koziołkując. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przetransportowało 19-letniego kierowcę na badania do szpitala. Mieszkaniec Będzina, po badaniach opuścił szpital.

Postępowanie, które przeprowadzą rudzcy policjanci ma dać odpowiedź na pytanie o przyczynach tego zdarzenia. - Nie ulega wątpliwości, że warunki atmosferyczne jakie panowały w tym czasie miały wpływ na powstanie tego zdarzenia drogowego, jednak pewnym jest, że w trudnych warunkach pogodowych należy zdjąć nogę z gazu. Trzeba dodać, że młody kierowca był trzeźwy - podkreślają rudzyc policjancji.

                                                                                 

 

 


Komentarze