Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Napadł na znajomego

27-03-2019, 13:16 KMP Ruda Śląska

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali mężczyznę, który obezwładnił i okradł swojego znajomego. Sprawca, używając gazu łzawiącego i siły sterroryzował 85-latka zabierając mu z kieszeni blisko tysiąc złotych. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował sprawcę. Za rozbój grozi mu teraz kara do 12 lat więzienia.

Zdjęcie - pokój, na pierwszym planie siedzi mężczyzna (sprawca) w kolorowej bluzie dresowej, w oddali biurko i policjant kryminalny prowadzący przesłuchanie

Śledczy z rudzkiej komendy doprowadzili wczoraj do sądu 46-latka, który napadł na swojego znajomego, zabierając mu pieniądze, które wcześniej wypłacił z banku. Całe zajście było przemyślane i zaplanowane przez sprawcę. Kilkanaście minut wcześniej przebywał on wraz z pokrzywdzonym w mieszkaniu ich wspólnych znajomych i widział, że staruszek ma w kieszeni pieniądze z emerytury, którą dopiero co otrzymał. 46-latek wyszedł pierwszy i pośpiesznie udał się do budynku, w którym mieszka jego ofiara. Tam zaczaił się na klatce schodowej. Sprawca, używając gazu łzawiącego i siły sterroryzował 85-latka, zabierając mu z kieszeni blisko tysiąc złotych. Zaalarmowani o napadzie policjanci z „jedynki” natychmiast przystąpili do działania. Zatrzymany początkowo udawał, że nic nie wie o tym zdarzeniu. Jednak widząc, że nie ma co liczyć na to, że policjanci odpuszczą, przyznał się do rozboju. Po nocy spędzonej w policyjnej celi 46-latkiem zajęli się kryminalni z rudzkiej komendy. Na swoim sumieniu ma już kilka wcześniejszych przestępstw, w tym również rozbojów. We wtorek został on doprowadzony do rudzkiego sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sędzia przychylił się do wniosku prokuratora i śledczych. Podczas gdy podejrzany będzie przebywał w areszcie, stróże prawa przeprowadzą pozostałe do wykonania w tej sprawie czynności. Rudzianin najbliższe miesiące spędzi w areszcie, a później zapewne długie lata w zakładzie karnym. Nawet 12 lat więzienia to kara, która teraz grozi mężczyźnie.


Komentarze