Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Na autostradzie pod prąd

21-04-2015, 13:57 Joanna Oreł

Policjanci z „autostradówki” zatrzymali w niedzielę (19.04.) mieszkankę Katowic, która jechała swoim chevroletem autostradą A4 „pod prąd”. Tylko dzięki szybkiej reakcji mundurowych z komisariatu autostradowego, nie doszło do tragedii. Kobieta wyjaśniła policjantom, że zagapiła się i pomyliła wjazdy na autostradę.

W niedzielę około 19.40 policjanci Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach patrolujący rudzki odcinek autostrady A4 zauważyli samochodu marki chevrolet spark, który na węźle Wirek wjechałpod prąd” na autostradę.

Mundurowi natychmiast ruszyli za tym samochodem. Dzięki temu szybko udało się zatrzymać kierującą nim kobietę i zwrócić uwagę prawidłowo jadących kierowców na niebezpieczeństwo, jakie stworzyła. Szybka reakcja policjantów pozwoliła uniknąć tragedii, do jakiej mogło dojść.

62-letnia kierująca tłumaczyła policjantom, że zagapiła się i pomyliła wjazd ze zjazdem z autostrady. Mieszkance Katowic zostało zatrzymane prawo jazdy, które będzie przesłane do rudzkiego sądu wraz z wnioskiem o ukaranie jej za stworzenie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze