Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Miejsce policyjnych kontroli autokarów

12-01-2017, 11:06 admin

W województwie śląskim zimowe ferie rozpoczną w połowie stycznia. Policjanci, jak co roku przed wyjazdami dzieci na zimowy wypoczynek, będą sprawdzać stan techniczny autokarów, uprawnienia oraz trzeźwość ich kierowców. Rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić mundurowym kilka dni przed podróżą.

Okres ferii zimowych i poprzedzające je dni charakteryzują się wzrostem ilości jeżdżących po drogach pojazdów, w szczególności autobusów przewożących dzieci i młodzież. Taka sytuacja wymaga od Policji podjęcia dodatkowych czynności mających na celu poprawę bezpieczeństwa osób podróżujących pojazdami przed rozpoczęciem przejazdu, jak również w trakcie podróży. Dlatego prosimy organizatorów wypoczynku dla dzieci, opiekunów, rodziców o odpowiednio wcześniejsze informowanie z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem o konieczności przeprowadzenia kontroli autokaru.

Wcześniejsza informacja pozwoli na odpowiednie zaplanowanie służby dla policjantów, co usprawni wykonanie czynności kontrolnych. Sprawdzenia pojazdów przewożących dzieci na wypoczynek zimowy w uzasadnionych przypadkach będą również wykonywane na trasie ich przejazdu.

W Rudzie Śląskiej kontrole autokarów dokonywane są na parkingu u zbiegu ulic Objazdowej i Generała Hallera (mapka poniżej). Kontrole prosimy uzgadniać telefonicznie w godzinach od 8 do 15 pod numerem telefonu 32 244 9 290 do 292. Prośby o kontrole autokarów można kierować również do Inspekcji Transportu Drogowego na nr tel 32 4288153. Zachęcamy również do skorzystania z informacji o autobusie zawartych na stronie internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl

 

źródło: KMP Ruda Śląska 


Komentarze