Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Miasto kupiło nowy alkotest

30-07-2018, 09:25 KMP Ruda Śląska

Policjanci z rudzkiej komendy otrzymali nowy oręż do walki z nietrzeźwymi kierowcami. To nowoczesny alkotest firmy Dräger o wartości 14 tys. zł, który został zakupiony przez Urząd Miasta. Rudzcy policjanci w pierwszym półroczu zatrzymali, aż 178 kierowców którzy zdecydowali się na jazdę "na podwójnym gazie".

Urządzenie zakupione dzięki pomocy ze strony rudzkiego magistratu zostało już oficjalnie przekazane i od dziś zastąpiło stary wysłużony alkomat. Nowy alkotest został zainstalowany w pomieszczeniu dyżurnych i będzie służył jako urządzenie, którym policjanci będą dokonywać badań kierowców i przestępców, u których wcześniej przy pomocy alkotestów stwierdzono obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Alcotest Dräger jest zaawansowanym, dwuczujnikowym przyrządem do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. Wydruk badania wykonanego za pomocą tego alkotestu stanowi dowód dla sądu, dlatego też niezmiernie cieszy nas pomoc jaką zaoferowali włodarze naszego miasta.

Tylko w pierwszej połowie tego roku, rudzcy policjanci przeprowadzili ponad 53 tys. badań i zatrzymali 178 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę "na podwójnym gazie". Z tej liczby, aż 80 było w stanie nietrzeźwości, czyli mieli w swym organizmie ponad 0,5 promila alkoholu stając się jednocześnie przestępcami.


Komentarze