Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Miała 3 promile i "opiekowała" się dziećmi

14-08-2015, 10:00 admin

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała matka, która „opiekowała się” swoimi dziećmi w Rudzie Śląskiej. Do zatrzymania kobiety doszło po tym, jak zadzwoniła do męża, z którym jest w separacji i poinformowała go, że nie zobaczy już dzieci. Kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj, przed godz. 23 w rudzkiej Halembie. Policjanci z Komisariatu 5 zostali powiadomieni przez ojca dzieci, do którego zadzwoniła żona i powiedziała, że chce się spalić razem z córkami. Na miejsce zamieszkania kobiety, natychmiast skierowano policyjny patrol i strażaków.

32-letnia kobieta nie chciała otworzyć mundurowym drzwi, dopiero informacja, że strażacy je wyważą, przekonała pijaną matkę. Na szczęście córkom w wieku 1,5 roku i 11 lat, które przebywały z nią w domu nic się nie stało. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało, że matka ma w organizmie 3 promile alkoholu.

Dziewczynki przekazano ojcu. Nieodpowiedzialna matka, została zatrzymana w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchana przez śledczych z rudzkiej „piątki”. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo, może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Ruda ŚląskaKomentarze


15-08-2015, 16:38
gość napisał(a):

Jak tak można... Zero odpowiedzialności. Ta kobieta "matka" nie ma mózgu. Może jak odsiedzi swoje to zrozumie powagę sytuacji.