Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Miał 3 promile i kierował autobusem

04-04-2018, 09:12 admin

Niemal 3 promile alkoholu w organizmie miał 41-letni obywatel Ukrainy, kierowca autobusu komunikacji miejskiej, który wiózł pasażerów na linii Ruda Śląska – Katowice. Pijany kierowca został zatrzymany przez policjantów, po tym jak pasażerowie uniemożliwili mu dalszą jazdę i zabrali kluczyki.

Chwilę wcześniej dyżurny rudzkiej komendy otrzymał telefoniczną informację o tym, że kierowca dziwnie się zachowuje - jechał pasem dla ruchu przeciwnego, wjeżdżał na chodniki, gwałtownie hamował, a w trakcie wjeżdżania do zatoczki pomagał mu jeden z pasażerów – również pijany. Gdy policjanci zatrzymali 41-latka, przypuszczenia co do jego stanu potwierdziło badanie alkomatem. Mężczyzna powiedział policjantom, że podczas przerwy, w Rudzie Śląskiej wypił dwa piwa i setkę wódki.

Śledczy z „trójki” przedstawili mu zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Jednak to nie koniec sprawy. Policjanci zbierają wciąż dowody, które mogą zaświadczyć o konieczności przedstawienia mu kolejnych, cięższych zarzutów.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze


05-04-2018, 09:17
Anka napisał(a):

Byłam na przystanku jak zatrzymywali tego gościa. Wstyd. Teraz strach jeździć. Był tak pijany że się zataczal