Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Łapówka za "zapomnienie o sprawie"

12-06-2018, 09:08 admin

Policjanci z rudzkiej „trójki” zatrzymali 29-letniego mieszkańca naszego miasta, który podczas interwencji usiłował wręczyć im 200 złotych łapówki. Chciał, aby w ten sposób mundurowi „zapomnieli” o całej sprawie i nie umieszczali go w izbie wytrzeźwień. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z kochłowickiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o awanturze w jednym z budynków przy ulicy Kamiennej. Natychmiast udali się na miejsce interwencji, gdzie zastali pijanego mężczyznę, który dobijał się do drzwi mieszkania swojej byłej dziewczyny. Rudzianin nie potrafił zrozumieć, że nie jest mile widziany w tym miejscu, co jeszcze potęgowało jego agresję.

Gdy został poinformowany przez policjantów o konsekwencjach swojego czynu i o konieczności umieszczenia go w izbie wytrzeźwień, usiłował wręczyć mundurowym po 200 złotych łapówki. Chciał, aby w ten sposób „zapomnieli” o całej sprawie. Policjanci ostrzegli rudzianina, że jego propozycja jest przestępstwem korupcyjnym. Pomimo tego mężczyzna nadal chciał przekonać policjantów, aby wzięli pieniądze i odczepili się od niego. 29-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał. Policjanci zajmujący się korupcją przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzuty. Teraz grozi jej nawet 10 lat więzienia.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze