Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny
w Rudzie Śląskiej

Kradzionym prądem ogrzewali mieszkania

28-09-2022, 12:26 Joanna Oreł

Policjanci i kontrolerzy z firmy dostarczającej energię elektryczną skontrolowali stan instalacji elektrycznych w kilku punktach miasta. Na podstawie analiz i informacji, jakie docierały do policjantów, wytypowano miejsca kontroli, ujawniając sześć przypadków kradzieży prądu. Sprawcy odpowiedzą za kradzież energii elektrycznej, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kontrole przeprowadzono w budynkach przy ulicach Niedurnego, Sobieskiego, Nowaka, Kilińskiego i Podgórze. Zespoły kontrolne, w skład których weszli policjanci oraz pracownicy firmy dostarczającej energię elektryczną, sprawdzając stan instalacji w sześciu przypadkach, stwierdzili, że prąd do mieszkań podłączony był „na lewo”. Instalacja była podłączona na „skrętkę”.

Nielegalne przyłącza zostały zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Sprawcy kradzieży zostaną pociągnięci nie tylko do odpowiedzialności karnej, będą musieli zapłacić również kary nałożone przez dostawcę energii. Za kradzież energii elektrycznej grożą im nawet do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Ruda Śląska
Foto: Pixabay


Komentarze