Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kontrola drogowa - pieszy

02-10-2015, 08:53 Arkadiusz Wieczorek

Dzisiaj (tj. w piątek)od godzin rannych na terenie Rudy Śląskiej policjanci przeprowadzą akcję „ Kontrola drogowa pieszy”. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych i rowerzystów. Mundurowi z drogówki będą jednak ujawniać wykroczenia popełniane nie tylko przez pieszych, ale i kierowców.


Celem prowadzonych działań jest przede wszystkim ograniczenie i wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych a także kształtowanie wśród wszystkich użytkowników dróg właściwego zachowania. Policjanci będą konsekwentni wobec osób naruszających przepisy ruchu drogowego.


Przypominamy, że głównymi przyczynami wypadków spowodowanych przez pieszych jest przede wszystkim wejście na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, wejście zza przeszkody, chodzenie nieprawidłową stroną oraz wejście lub wbiegnięcie na ulicę przy czerwonym świetle sygnalizatora. Wysokie mandaty grożą także kierującym pojazdami, którzy nie będą stosować się do obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszym znajdującym się na wyznaczonych przejściach.

 

źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze