Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kolejny nielegalny salon gier zlikwidowany

12-04-2018, 08:45 admin

Policjanci z rudzkiej komendy wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Katowicach wkroczyli do kolejnego nielegalnego salonu gier. Tym razem znaleźli trzy nielegalne maszyny. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

To kolejna wspólna akcja rudzkich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą oraz funkcjonariuszy śląskiej Służby Celno-Skarbowej, mająca na celu wychwycenie nielegalnych gier hazardowych. Tym razem pod lupę wzięto lokal z automatami znajdujący się w Bielszowicach. Funkcjonariusze KAS w czasie kontroli wykazali, że automaty te są maszynami do gier hazardowych. W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli trzy urządzenia. Trafiły one do magazynów śląskiej Służby Celno-Skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Warto przypomnieć, że 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie kary łącznie.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze