Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kolejny atak oszustów. Tym razem na "agenta CBŚ"

05-03-2015, 15:25 Joanna Oreł

Tylko w środę rudzka policja odnotowała dwie próby oszustwa zmodyfikowaną metodą „na wnuczka” i „na oficera CBŚ”. W obu przypadkach przestępcy natrafili na zdecydowaną postawę ofiar. Przypominamy sposób działania oszustów: najpierw dzwoni „członek rodziny” pilnie potrzebujący pieniędzy, a zaraz po nim „policjant”, który przestrzega przed oszustem i prosi o współpracę.

Nieznana kobieta wykorzystując metodę „na wnuczka”, zadzwoniła wczoraj dwa razy pod numery stacjonarne 79- i 67-latki. Kiedy jedna z kobiet odłożyła słuchawkę, telefon zadzwonił ponownie. Tym razem odezwał się mężczyzna. Nieznajomy podał się za wysokiego rangą oficera CBŚ i poinformował, że właśnie rozpracowuje oszustkę – tę samą, z którą przed chwilą kobieta rozmawiała.

Fałszywy oficer kazał przekazać złodziejce pieniądze, o jakie prosiła, by móc ją zatrzymać na gorącym uczynku. Rudzianka jednak nie posłuchała i powiadomiła policję.

Policja przypomina, że oszuści zawsze dzwonią na telefon stacjonarny. W grupie która teraz atakuje, znajduje się kobieta i co najmniej jeden mężczyzna.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze


05-03-2015, 18:32
Alex. napisał(a):

Duzo o nich nie wiemy z tego co tu jest napisane.