Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kolejni złodzieje ujęci

18-08-2015, 08:43 admin

Kolejni złodzieje zostali przyłapani przez rudzkich strażników. Najpierw interweniowali oni w sprawie rozkradania budynku przy ul. Kolejowej, a następnie złapali dwójkę "wspólników", którzy ukradli metalowe kratki zabezpieczające zsypy do piwnic. Do obu interwencji doszło w Nowym Bytomiu.

W piątek około godz. 10.05 funkcjonariusze Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej podjęli interwencję dotyczącą rozkradania budynku przeznaczonego do rozbiórki przy ul. Kolejowej 1 w Nowym Bytomiu. Przybyli na miejsce strażnicy nikogo nie zastali, jednakże patrolując pobliską okolicę zauważyli dwóch mężczyzn niosących wielkogabarytowy przedmiot metalowy.

Podczas rozeznania okazało się, że był to element zabezpieczenia komina o długości prawie 4 metrów i został przez mężczyzn zabrany właśnie z budynku przy ul. Kolejowej 1. W związku z powyższym dwaj sprawcy – mieszkańcy naszego miasta - zostali ujęci i odwiezieni do komendy Straży Miejskiej, gdzie wykonano dalsze czynności służbowe.

Z kolei w sobotę o godzinie 13.30 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie w sprawie kradzieży kratek zabezpieczających zsypy do piwnic przy ul. Niedurnego 28 w Nowym Bytomiu. Wysłany na miejsce patrol bardzo szybko ujął sprawcę, który przyznał się do kradzieży. Przy okazji wskazał swoją wspólniczkę, która ze swoją częścią łupu zdążyła wrócić do domu. Kobieta była niezmiernie zaskoczona kiedy do jej drzwi zapukali strażnicy. Pięć skradzionych kratek zostało odzyskanych i umieszczonych na swoim miejscu.

Przeciwko sprawcom kradzieży zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Rudzie Śląskiej. Mężczyznom i kobiecie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna do 5 tysięcy złotych.

Źródło: Straż Miejska Ruda Śląska


Komentarze