Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kolejni złodzieje prądu zatrzymani

26-05-2015, 09:44 Joanna Oreł

Kolejne cztery nielegalne podłączenia zostały ujawnione w dzielnicy Wirek. Policjantom z ”dwójki” wystarczyły zaledwie dwie godziny, aby skontrolować kilkanaście miejsc. Przypominamy, że nielegalne instalacje elektryczne stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia czasem wielu osób.

Ulice Kałusa, Dąbrowskiego i Katowicka to miejsca gdzie nie pierwszy już raz policjanci ujawniają nielegalne podłączenia do instalacji elektrycznej z pominięciem licznika. Osobom podejrzanym o podłączeń na tzw. „skrętkę” oraz czerpanie korzyści z takich podłączeń grozi oprócz grzywny kara pozbawienia wolności do pięciu lat bez względu na sumę spowodowanych strat. Rudzcy policjanci i firmy świadczące usługi na rzecz dostawcy energii elektrycznej zapowiadają zwiększenie liczby kontrolowanych miejsc.

Że nielegalne instalacje elektryczne stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia czasem wielu osób, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. - Niech społeczne poczucie obowiązku i odpowiedzialności za nas oraz inne osoby zwłaszcza małoletnie dzieci będzie wyznacznikiem dla naszej reakcji na wszelkiego typu nielegalne instalacje nie tylko elektryczne ale także gazowe i wodne - apeluje rudzka policja.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze