Facebook
Aktualny numer

Najlepszy tygodnik i portal społeczno-kulturalny w Rudzie Śląskiej

Kolejne niewybuchy w Rudzie Śląskiej

02-09-2015, 15:10 admin

Rudzcy policjanci zabezpieczali wczoraj miejsce odnalezienia niewybuchów z czasów II wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko w rejonie ulicy Bielszowickiej ujawniła spacerująca tam kobieta. Dwa pociski artyleryjskie zostały zdetonowane przez policyjnych antyterrorystów na poligonie.

Rudzianka, która spacerowała z psem w rejonie Kochłówki, znalazła pochodzące z czasów II wojny światowej pociski artyleryjskie. Niebezpieczne znalezisko o długości około 45 cm każdy, do czasu przyjazdu policyjnych antyterrorystów zabezpieczali rudzcy mundurowi.

Jeszcze wczoraj niewybuchy zostały zdetonowane na poligonie. Obyło się bez ewakuacji mieszkańców okolicznych budynków oraz zamykania dróg. - Podkreślić należy jednak, że kobieta która znalazła pociski, zamiast poinformować policję, zadzwoniła do kilku lokalnych redakcji. Chciała, aby najpierw na miejsce przyjechali dziennikarze, a dopiero później specjalistyczne służby. Przypominamy, że o każdym podobnie niebezpiecznym znalezisku, należy natychmiast powiadomić najbliższą jednostkę policji i w żadnym wypadku przedmiotu takiego nie dotykać! Często tego typu pozostałości po wojnie mogą być niebezpieczne dla ich znalazcy i osób znajdujących się w pobliżu - apeluje rudzka policja.

Źródło: KMP Ruda Śląska


Komentarze